24-latek przez wiele lat miał gwałcić swoje kilkuletnie siostry. Dziś w sądzie w Opolu ruszył proces

24-latek przez wiele lat miał gwałcić swoje kilkuletnie siostry. Dziś w sądzie w Opolu ruszył proces

Z ustaleń śledczych wynika, że 24-letni dziś Dominik I. wykorzystywał swoje biologiczne siostry przez blisko 10 lat. Przestępstwo, którego miał się dopuścić oskarżony jest traktowane jako zbrodnia. Grozi mu do 15 lat więzienia.

Prokuratura zarzuca mieszkańcowi powiatu nyskiego, że od 2008 roku do kwietnia 2017 roku wielokrotnie doprowadził przemocą swoją małoletnią siostrę do poddania się tzw. innym czynnościom seksualnym. Do pierwszego z przestępstw miało dojść, gdy dziewczynka miała 5 lat, a Dominik I. – 13. Śledczy doszli do przekonania, że ofiarą brata padła również jego druga, młodsza siostra. Mężczyzna od 2012 roku do przełomu lipca i sierpnia 2017 r. miał wykorzystywać seksualnie dziewczynkę.

 

Gdy – zdaniem prokuratury – zrobił to po raz pierwszy, dziecko miało 5 lat. To jednak nie koniec zarzutów, jakie usłyszał Dominik I. W 2015 roku mężczyzna został ojcem. Na świat przyszła wtedy jego córka. Śledczy ustalili, że od tego roku przez trzy lata znęcał się nad nią oraz jej młodszym rodzeństwem (braćmi urodzonymi kolejno w 2016 i 2018 roku). Za gwałt na małoletnich w ramach relacji kazirodczych grozi do 15 lat pozbawienia wolności – mówi prokurator Stanisław Bar z Prokuratury Okręgowej w Opolu.

 

24-letni Dominik I. stanął dziś (23 października) przed Sądem Okręgowym w Opolu, gdzie ruszył jego proces. Sąd ze względu na charakter sprawy i dobro dzieci wyłączył jawność rozprawy.

 

AIPCOMMENTS

WORDPRESS: 0