12.9 C
Chicago
czwartek, 22 lutego, 2024

24. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Chicago

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

W najbliższą niedzielę odbędzie się 24. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W tym roku pieniądze zbierane są na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. Od lat akcja zainicjowana przez Jurka Owsiaka jednoczy Polaków nie tylko w kraju ale i poza jego granicami. Do charakterystycznych puszek nasi rodacy wrzucają datki i biorą czynnie udział w aukcjach wyjątkowych przedmiotów, ofiarowanych przez znanych sportowców i artystów.

WOŚP zagra także w Chicago. Tradycyjnie sztab główny znajdować się będzie w Copernicus Center przy 5216 W Lawrence Avenue. Wielkie otwarcie nastąpi w niedzielę w samo południe. W chicagowskich sklepach i wielu biznesach stoją już puszki, do których można wrzucać datki.
Na antenie Polski FM licytowane będzie w piątek i sobotę oryginalne, złote serduszko nr. 99, które redakcja stacji otrzymała z centrum Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Warszawie.

sr1

Tradycja licytowania serduszek powstała podczas pierwszej edycji Finału WOŚP w 1993, kiedy to Fundacja otrzymała wyroby ze złota. Warszawski jubiler, Jerzy Kozak, podsunął pomysł, aby ze złota podarowanego Fundacji wykonać „Złote Serduszka”. Autorem wzoru serduszka jest Mennica Państwowa. Każde z serduszek ma na sobie napisany kolejny numer oraz datę Finału, podczas którego było licytowane. W każdym serduszku jest dokładnie 3,3789 grama złota.

red/BK,TS

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520