HomeUSAChicago

Władze Illinois reagują na przypadki znęcania się nad starszymi i niepełnosprawnymi

Władze Illinois reagują na przypadki znęcania się nad starszymi i niepełnosprawnymi

Illinois rozpoczyna kampanię Engage2 Change, mającą zapobiec wykorzystywaniu osób starszych i niepełnosprawnych. Nasz stan otrzymał na ten 2.1 mln dolarów z funduszu federalnego.

 

Departament Illinois ds. seniorów i ochrony dorosłych poinformował, że wiele starszych osób pada ofiarami nadużyć. Przypadki te nasiliły się zwłaszcza podczas pandemii koronawirusa. Starsi i niepełnosprawni ludzie zdani są na łaskę innych. Niestety do wykorzystywania nie tylko finansowego ale także seksualnego i aktów przemocy dochodzi często w rodzinie. Sprawcami są bliskie osoby – wynika z ustaleń władz stanowych.

W ubiegłym roku departament ds. seniorów i ochrony dorosłych otrzymał ponad 21 tysięcy skarg. Pieniądze z funduszu federalnego przeznaczone zostaną na emisję ogłoszeń w których umieszczone zostaną informacje gdzie można zgłaszać przypadki nadużyć wobec osób powyżej 60-lat oraz niepełnosprawnych. Komunikaty te pojawią się w formie reklam telewizyjnych, internetowych. Informacje będą wysyłane także mailowo. Ponadto pieniądze pozwolą na przeprowadzenie dodatkowych szkoleń pracowników socjalnych zajmujących się tego typu sprawami.

 

BK

COMMENTS