11.8 C
Chicago
środa, 28 lutego, 2024

Zamach terrorystyczny na hiszpańską ambasadę w Kabulu

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

 Jak informuje agencja Europa Press, powołując się na afgańskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, w pobliżu ambasady eksplodował samochód – pułapka.

Zdaniem afgańskiej agencji Pajhwok, w zamachu zginęły co najmniej dwie osoby, a siedem zostało rannych. Do przeprowadzenia ataku przyznała się organizacja terrorystyczna o nazwie Islamski Emirat Afganistanu.
Hiszpańskie agencje prasowe, powołując się na afgańskie media, twierdzą, że w ataku zostali ranni pracownicy ambasady. W wyniku samobójczego zamachu w płomieniach stanął samochód należący do hiszpańskiego korpusu dyplomatycznego.
Do zamachu na portalu społecznościowym przyznała się organizacja Islamski Emirat Afganistanu. „Wojna rozwija się w dobrym rytmie” – napisał jej rzecznik – Zabihullah Mudżahid.
Informacje o zamachu oficjalnie potwierdziło hiszpańskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych. O sytuacji jest informowany na bieżąco premier Mariano Rajoy. MSZ, podobnie jak afgańskie MSW nie potwierdzają danych na temat liczby ofiar. Poinformowały jedynie, że w ambasadzie było niewielu pracowników.
IAR/Ewa Wysocka-Barcelona/em/gaj,foto twitter

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520