HomeŚląskie

21-letni mężczyzna uprawiał seks z 13-latką. Sprawę bada prokuratura w Tychach

21-letni mężczyzna uprawiał seks z 13-latką. Sprawę bada prokuratura w Tychach

Prokuratura Rejonowa w Tychach bada sprawę 21-letniego mężczyzny, który według złożonego zawiadomienia jest w związku z 13-letnią dziewczyną. Między “parą” miało dochodzić także do współżycia seksualnego. Śledztwo jest prowadzone w kierunku obcowania płciowego z osobą poniżej 15. roku życia, za co grozi kara do 12 lat więzienia.

Zawiadomienie o nietypowym związku 21-letniego mężczyzny z 13-letnią dziewczyną w Tychach miało wpłynąć do komendy policji na początku stycznia 2020 roku. Sprawa od razu trafiła do Prokuratury Rejonowej w Tychach, która przygląda się sprawie. Mężczyzna, według zgłoszenia, miał uprawiać z nieletnią seks.

 

Oboje są mieszkańcami Tychów. – Są, można powiedzieć, parą – stwierdziła Monika Stalmach-Ćwikowska z Prokuratury Rejonowej w Tychach w rozmowie z portalem Tychy24.net. Jak ustalili dziennikarze, zawiadomienie wpłynęło od osób, „które z tą parą bywały”.

 

Więcej szczegółów prokuratura, z uwagi na dobro prowadzonego śledztwa, nie chce zdradzać. Niewykluczone, że z 13-latką współżyły też inne dorosłe osoby. Prokuratura będzie sprawdzać również ten wątek. Przypomnijmy, że za obcowanie płciowe z osobą poniżej 15. roku życia grozi kara do 12 lat więzienia.

 

ATRI aip

COMMENTS