HomePodkarpackie

21 kg narkotyków, elementy umundurowania policyjnego. CBŚP rozbiło gang działający na Mazowszu i Podkarpaciu

21 kg narkotyków, elementy umundurowania policyjnego. CBŚP rozbiło gang działający na Mazowszu i Podkarpaciu

Centralne Biuro Śledcze Policji zatrzymało 12 osób podejrzanych o udział w gangu narkotykowym. W czasie akcji zabezpieczono ponad 21 kg różnych środków odurzających, w tym amfetaminy czy marihuany, a także elementy umundurowania i wyposażenia policyjnego. Zatrzymani to mieszkańcy Warszawy i najbliższej okolicy. Szczegóły w artykule poniżej.

Sukces policjantów Centralnego Biura Śledczego i prokuratorów z Podkarpacia. Zatrzymano 12 osób handlujących narkotykami, w tym amfetaminą i marihuaną. Ich głównym rynkiem zbytu była Warszawa i jej okolice, a także województwo podkarpackie. Rzeczniczka CBŚP, kom. Iwona Jurkiewicz podała, że zatrzymania są efektem wielomiesięcznej pracy policji i prokuratury.

 

W akcji brało udział ponad 260 policjantów z Centralnego Biura Śledczego Policji, Biura Operacji Antyterrorystycznych, Komendy Stołecznej Policji oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, Olsztynie, Łodzi, Lublinie, Radomiu i Rzeszowie. Podczas akcji przeszukano mieszkania, pomieszczenia gospodarcze oraz samochody użytkowane przez zatrzymanych. W trakcie działań policjanci znaleźli i zabezpieczyli ponad 21 kg różnych narkotyków, w tym: 3,5 kg marihuany, 2,5 kg amfetaminy, 15,5 litra płynnej amfetaminy.

 

Dodatkowo w trakcie przeszukań policjanci znaleźli elementy umundurowania policyjnego oraz przedmioty wchodzące w skład środków przymusu bezpośredniego funkcjonariuszy – kamizelki, kominiarki, tabliczki do zatrzymywania pojazdów i kajdanki oraz broń gazową. Do czego przestępcy wykorzystywali te przedmioty? Dopiero jest to ustalane.

 

Zatrzymane osoby zostały doprowadzone do Podkarpackiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie, gdzie przedstawiono im zarzuty m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków. Dodatkowo dwojgu zatrzymanym, w tym obywatelowi narodowości ormiańskiej przedstawiono zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą. Dotychczas na poczet przyszłych kar zabezpieczono 67 tys. zł.

 

– Podejrzani nie przyznali się do popełnienia zarzucanych im przestępstw i złożyli wyjaśnienia nie korespondujące z zebranym materiałem dowodowym. Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy wobec jedenastu osób – podał prokurator Karol Borchólski z Działu Prasowego Prokuratury Krajowej.

 

Na podstawie zebranego materiału dowodowego Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował wobec 11 podejrzanych tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy, a jedną osobę objęto dozorem policyjnym.

 

 

aip

COMMENTS