26 C
Chicago
poniedziałek, 24 czerwca, 2024

200 tys. zł w domu Banasia, z których nie umiał się wytłumaczyć. PiS wciąż oczekuje dymisji szefa NIK

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Prawo i Sprawiedliwość wciąż oczekuje dymisji Mariana Banasia z funkcji prezesa Najwyższej Izby Kontroli.

Jak podkreślił w Polskim Radiu 24 wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin, wolą kierownictwa partii jest, by szef NIK-u zrezygnował z pełnienia urzędu.

Dodał, że wiceprezes PiS, minister koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński zapoznał się z niejawnym raportem Centralnego Biura Antykorupcyjnego dotyczącym majątku Mariana Banasia. Dokument został przekazany do prokuratury. Zdaniem Jarosława Sellina wymiar sprawiedliwości dojdzie do stosownych konkluzji i będzie to nowy etap rozpatrywania tej sprawy. „Uważamy, że w związku z wątpliwościami, które się pojawiły, Marian Banaś powinien podać się do dymisji i powinniśmy wybrać nowego prezesa NIK. Oczekujemy tego” – powiedział gość PR1.

Jak nieoficjalnie podał Dziennik Gazeta Prawna, CBA ustaliło, że Marian Banaś posiada pieniądze, z których nie umiał wytłumaczyć się przed służbami, a jego oświadczenia majątkowe zawierają luki. Według informacji wydania największe zastrzeżenia wzbudziła kwota dwustu tysięcy złotych przechowywanych w domu przez prezesa NIK.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/pr24/hm/MT

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520