HomeTechnologie

200 GB dla uczniów, studentów i nauczycieli od Orange

200 GB dla uczniów, studentów i nauczycieli od Orange

Trwająca kwarantanna to wielkie wyzwanie dla tysięcy szkół w całym kraju. Korzystający z nauki online nie muszą się jednak już martwić o dostęp do szybkiego i niezawodnego internetu. W całym kraju ruszyła akcja Orange Polska, dzięki której uczniowie i ich rodzice, studenci oraz nauczyciele mogą skorzystać z internetu przez dwa miesiące za złotówkę miesięcznie.

Pandemia koronawirusa to czas próby, ale to również czas, w którym nauczyliśmy się doceniać dobrodziejstwa, które niesie ze sobą internet. To dzięki zdalnym połączeniom ze światem możemy nadal mieć kontakt z rodziną i przyjaciółmi, śledzić najnowsze informacje, korzystać z różnych form rozrywki dostępnych online, pracować bezpiecznie w domu i uczyć się. Dziś nadal nie wiadomo kiedy uczniowie wrócą do szkół. Niewykluczone, że szkoły będą zamknięte przez dłuższy czas.

 

Nauczyciele w całym kraju robią, co w ich mocy, aby przekazać swoim uczniom i wychowankom solidną porcję wiedzy w ciekawy i przystępny sposób. Nie mają łatwego zadania, zwłaszcza że wielu z nich po raz pierwszy ma do czynienia z taką formą nauczania.

 

– Pandemia jest dla nas wielkim wyzwaniem, ale są również pozytywy. Jeszcze nigdy w mojej karierze pedagogicznej, a uczę już od ponad dziesięciu lat, nie znalazłam w sobie takich pokładów kreatywności – mówi Małgorzata Tomczyk, nauczycielka matematyki w szkole podstawowej w Radomiu.

 

Jak dodaje: Dzieci również znajdują się w nowej sytuacji, która wymaga od nich większej dyscypliny oraz zaangażowania. W większości przypadków, zwłaszcza w młodszych klasach, nie obywa się bez wsparcia rodziców, na szczęście przeważnie możemy liczyć na współpracę i wyrozumiałość z ich strony. Nowy sposób prowadzenia zajęć jest na tyle angażujący dla obu stron, że ważne jest, aby ani uczniowie, ani nauczyciele nie musieli się martwić o kwestie podstawowe, jak sprzęt oraz dostęp do szybkiego internetu. Na szczęście wiele firm i osób prywatnych postanowiło się podzielić z potrzebującymi, aby brak komputera nie był przeszkodą w edukacji.

 

– Dwoje dzieci w klasie, którą prowadzę jako wychowawca, nie miało komputerów w domu. Udało nam się pomóc, dzięki wsparciu jednego z ojców, którego firma wypożyczyła laptopy z dostępem do internetu. To był wspaniały przykład solidarności rodziców w obliczu ogromnego kryzysu, który dotknął nas wszystkich – relacjonuje nauczycielka. Korzystający z nauki online nie muszą się również martwić o dostęp do szybkiego i niezawodnego internetu bez ograniczeń transferu. W całym kraju ruszyła bowiem akcja specjalna Orange Polska, dzięki której uczniowie i ich rodzice, studenci oraz nauczyciele mogą skorzystać z Orange Flex przez dwa miesiące za złotówkę miesięcznie. Na naukę otrzymają nawet 200 GB do wykorzystania w smartfonie, tablecie czy komputerze.

 

– Rozumiemy, że w tym trudnym czasie dostęp do internetu jest niezbędny, szczególnie w przypadku uczniów, studentów i nauczycieli, którzy rozpoczęli w pełni zdalną naukę. Dlatego przez dwa miesiące będą mogli korzystać z nawet 200 GB internetu za symboliczną złotówkę miesięcznie. W ten sposób chcemy wesprzeć równy dostęp do edukacji i wysiłki państwa związane z organizacją życia publicznego w czasie zagrożenia koronawirusem – mówi Jean-François Fallacher, prezes Orange Polska.

 

Żeby skorzystać z akcji, wystarczy ściągnąć na smartfon aplikację Orange Flex. Następnie wybrać dowolny plan komórkowy z określoną liczbą GB (maksymalnie 100 GB miesięcznie), przenieść swój numer lub wybrać nowy – rejestracja numeru odbywa się automatycznie w aplikacji. Ważne, aby przed wyborem metody płatności wpisać kod EDUFLEX. Na koniec zostaje aktywacja planu. Wszystko nie powinno zająć wiele czasu i można to zrobić nie wychodząc z domu. Z oferty mogą oczywiście skorzystać także obecnie klienci Orange Flex. Aby ułatwić dostęp do usługi, weryfikacja użytkowników, którym przysługujeinternet za złotówkę, nie nastąpi na etapie aktywacji. W trakcie pierwszego miesiąca korzystania z Orange Flex użytkownicy, którzy aktywowali EDUFLEX, zostaną poproszeni o potwierdzenie statusu uprawniającego do skorzystania z akcji.

 

W przypadku uczniów i studentów będzie to podanie numeru legitymacji, a nauczycieli – potwierdzenie zatrudnienia. Z internetu w Orange Flex za złotówkę można korzystać na smartfonie, tablecie i komputerze. Po aktywacji usługi można to zrobić na dwa sposoby. Po pierwsze – zamówić w aplikacji bezpłatną dodatkową kartę SIM, którą należy włożyć do tabletu lub modemu, co pozwala korzystać z numeru zarówno w telefonie, jak i innych urządzeniach. Drugi sposób – jeśli ktoś będzie chciał korzystać jedynie z internetu, wystarczy, że główną kartę SIM włoży do tabletu czy modemu. Użytkownicy Orange Flex będą potrzebowali nowej karty SIM, jeśli aktywują nowy numer lub przenoszą go od innego operatora. Nie trzeba zamawiać nowej karty jeśli numer przeniesiemy z innych ofert Orange, a także wtedy gdy mamy telefon obsługujący eSIM.i.

 

Orange Flex jest wyjątkową usługą komórkową, w pełni cyfrową i bezpieczną. Wszystko odbywa się poprzez intuicyjną aplikację, bez wychodzenia z domu, co jest szczególnie istotne w czasie trwania pandemii. Co ważne, w Orange Flex nie ma długoterminowych umów. Regulamin nowej akcji dla uczniów i ich rodziców, studentów, doktorantów oraz nauczycieli jest dostępny na stronie www.flex.orange.pl

 

Anna Wawszkiewicz aip

COMMENTS