HomeSport

20-letni Sebastian Szymański coraz pewniej radzi sobie w kadrze. “Poszukam swojego miejsca na Euro”

20-letni Sebastian Szymański coraz pewniej radzi sobie w kadrze. “Poszukam swojego miejsca na Euro”

Polscy piłkarze pokonali na Stadionie Narodowym w Warszawie Macedonię Północną 2:0 i zapewnili sobie awans na mistrzostwa Europy na dwie kolejki do końca eliminacji. W naszej drużynie bardzo dobrze zaprezentował się 20-letni Sebastian Szymański, który coraz pewniej radzi sobie w kadrze.

Piłkarz Dynama Moskwa docenia powołanie do kadry i zdaje sobie sprawę, że następne powołania zależą od jego postawy na boisku.

“Nie nakładam na siebie żadnej presji, że muszę być na każdym zgrupowaniu. Teraz wracam do klubu i muszę pracować na to aby dostać powołanie na kolejne zgrupowanie, a potem będę pracował na to, aby pojechać na Euro. Wszystko może się wydarzyć… Chcę czerpać z tych zgrupowań i z tego awansu jak najwięcej i cieszyć się tym co będzie później. Czy tak się stanie? To zależy ode mnie. ”
Szymański przyznaje, że duża radość sprawiła mu możliwość wykonania rzutu wolnego podczas meczu z Macedonią.

“Z każdym rokiem, z każdym spotkaniem robię krok do przodu i to cieszy. Oby tak dalej. Mogłem nawet wykonywać swój pierwszy rzut wolny w kadrze… Mogłem trochę lepiej przymierzyć, ale myślę, że kolejne będą lepsze. Wiadomo, że mamy dobrych wykonawców rzutów wolnych – jest Robert Lewandowski, jest Kamil Grosicki – ale przeanalizowaliśmy sytuację, a że to była lepsza pozycja na strzał z lewej nogi i dziękuję chłopakom, że dali mi tego wolnego, mimo że oni tez mają bardzo dobre uderzenia. Czekam na gola w kadrze ale jak trzeba będzie to poczekam jeszcze dłużej. Na razie cieszę się z awansu na Euro. ”

Udział w świętowaniu awansu był dla mnie czymś zupełnie nowym – przyznał Szymański.

“Gdy nasi piłkarze poprzednio zdobywali awans na mistrzostwa Europy ja byłem na stadionie i cieszyłem się z awansu, ale zazdrościłem trochę tm, którzy byli na boisku. Teraz to dla mnie chwila szczególna, bo moglem być nie trybunach, a na boisku z tą drużyną, którą wcześniej oglądałem. To dla mnie coś wspaniałego, że tak szybko udało mi się to osiągnąć… Krok po kroku… ciężką pracą poszukam swojego miejsca na Euro”

Polska zagra jeszcze dwa mecze w kwalifikacjach – 16 listopada na wyjeździe z Izraelem, a 19 listopada w Warszawie ze Słowenią.

Redakcja Sportowa PR / T. Kowalczyk / dm

COMMENTS