20 lat w więzieniu za… niewinność. Arkadiusz Kraska wychodzi na wolność

20 lat w więzieniu za… niewinność. Arkadiusz Kraska wychodzi na wolność

Sąd Najwyższy wstrzymał wykonanie kary dożywocia dla Arkadiusza Kraski. Wyrok taki zapadł ponad 18 lat temu za przypisane mu podwójne zabójstwo, dokonane dwa lata wcześniej. W związku ze wznowieniem postępowania wnioski o wstrzymanie orzeczenia złożyli zarówno obrońca skazanego, jak i prokurator.

Jak powiedział IAR Krzysztof Michałowski z zespołu prasowego Sądu Najwyższego, decyzja sądu oznacza, że skazany jeszcze dziś opuści mury aresztu śledczego w Szczecinie, a na ewentualny wyrok uniewinniający będzie czekał na wolności. “Dzisiejsza decyzja nie przesądza ostatecznego rozstrzygnięcia Sądu Najwyższego” – zastrzegł Krzysztof Michałowski. Dodał jednak, że zdaniem sądu “zachodzi wysokie prawdopodobieństwo, że dojdzie do uchylenia wyroków zarówno pierwszej, jak i drugiej instancji.

Zdaniem prokuratora, który wniósł o zmianę orzeczenia na uniewinniające, Arkadiusz Kraska nie popełnił przypisywanej mu zbrodni. Wniosek SN rozpatrzy 9 lipca.

Arkadiusz Kraska został skazany za zastrzelenie w 1999 w roku Szczecinie Marka C. i Roberta S. Sprawa odbiła się wówczas głośnym medialnym echem.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/mt/dabrCOMMENTS

WORDPRESS: 0