HomePILNE

2 września jest planowane publiczne wystąpienie Donalda Trumpa w Polsce

2 września jest planowane publiczne wystąpienie Donalda Trumpa w Polsce

Wiceszef kancelarii prezydenta Paweł Mucha powiedział, że 2 września jest planowane publiczne wystąpienie Donalda Trumpa w Polsce. Prezydencki minister mówił w radiowej Jedynce, że ważnym aspektem przyjazdu amerykańskiego prezydenta do naszego kraju będzie udział w obchodach 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Obecność Donalda Trumpa, a także przedstawicieli innych państw, jest podkreśleniem zainteresowania międzynarodowej opinii publicznej losami Polski podczas drugiej wojny światowej – powiedział wiceszef kancelarii prezydenta.

Paweł Mucha podkreślił, że wizyta Donalda Trumpa w Polsce będzie miała również charakter międzypaństwowy. 2 września zostanie poruszona sprawa współpracy w ramach NATO, a także bilateralnej – dodał prezydencki minister.

Planowane jest publiczne wystąpienie Donalda Trumpa. Odbędą się też rozmowy prezydentów w cztery oczy. “Tematów jest bardzo wiele” – dodał minister Paweł Mucha.
Prezydent Donald Trump wraz z małżonką Melanią przylecą do Polski wieczorem 31 sierpnia. Po wizycie w naszym kraju amerykańska para prezydencka uda się do Danii, gdzie będzie od 2 do 3 września.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/PR 1/# Karol Darmoros/sp/wk

COMMENTS