16.8 C
Chicago
czwartek, 30 maja, 2024

2 mld zł dla TVP. Lichocka pokazuje środkowy palec opozycji? Donald Tusk: Zamiast na onkologię dwa miliardy na nowotwór

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Sejm przyjął wieczorem ustawę o rekompensacie dla mediów publicznych. Tuż po głosowaniu posłowie opozycji opublikowali zdjęcie, na którym posłanka Prawa i Sprawiedliwości Joanna Lichocka pokazuje środkowy palec. Ona sama stwierdziła, że przesuwała nim pod okiem. Głosowanie skomentował też Donald Tusk. „To bardzo subtelna różnica: opozycja chce przeznaczyć dwa miliardy na onkologię, a PiS na nowotwór” – napisał.

 

Debata nad rekompensatą dla mediów publicznych trwała od długiego czasu. Marszałek Senatu Tomasz Grodzki zaproponował, aby 1,95 mld zł, które PiS chciało przeznaczyć na dofinansowanie Telewizji Polskiej i Polskiego Radia, przeznaczyć na onkologię.

„Senat nie zgodził się na 2 mld zł dla TVP. Zgłosimy poprawkę do budżetu, aby te środki szybko przekazać na onkologię. Rozumiem, że Sejm jej nie odrzuci gdyż trudno być przeciw zwiększeniu finansowania onkologii” – napisał marszałek Grodzki na Twitterze.

W czwartek wieczorem, podczas głosowania w Sejmie, projekt dofinansowania mediów publicznych został jednak przyjęty przez większość Prawa i Sprawiedliwości.

Tuż po głosowaniu w mediach społecznościowych politycy opozycji opublikowali zdjęcie posłanki PiS Joanny Lichockiej, która miała pokazać opozycji środkowy palec.

Sama Joanna Lichocka odniosła się do zarzutów, które nazwała „kłamstwem”. Stwierdziła, że przesuwała palcem energicznie pod okiem, a stop klatka została wyrwana z kontekstu.

Głosowanie skomentował również Donald Tusk. Były przewodniczący Rady Europejskiej oraz były premier stwierdził, że PiS przeznaczyło dwa miliardy złotych „na nowotwór”.

 

Red. Kacper Rogacin PolskaPress AIP

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520