ONZ: 821 milionów osób cierpiało z powodu głodu w ostatnim roku

ONZ: 821 milionów osób cierpiało z powodu głodu w ostatnim roku

Z powodu głodu i niedożywienia cierpiało w ubiegłym roku 821 milionów osób na całym świecie – wynika z raportu opublikowanego przez ONZ. Według wyliczeń organizacji, liczba osób dotkniętych głodem rośnie od trzech lat. 

Głód i niedożywienie pozostaje powszechnym problemem w Afryce. Z jego powodu cierpi około 20 procent tamtejszej populacji. W Azji dotyka ponad 12 procent ludności. W Ameryce Łacińskiej i na Karaibach problem ten dotyczy około siedmiu procent społeczeństwa. Około 149 milionów dzieci cierpi z powodu opóźnień w rozwoju, spowodowanych głodem.
Według jednego z autorów raportu – Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa FAO, która zajmuje się walką z biedą i głodem, obecne wysiłki są niewystarczające, aby do 2030 roku osiągnąć cel zmniejszenia o połowę liczby przypadków opóźnienia dzieci w rozwoju z powodu niedożywienia. Był to jeden z celów zrównoważonego rozwoju, przyjętych przez ONZ.
Raport jednocześnie informuje o rosnącym na świecie problemie otyłości i nadwagi wśród dzieci w wieku szkolnym i dorosłych.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/AFP/jl/SiekajCOMMENTS

WORDPRESS: 0