HomeŚląskie

189 pasażerów utknęło na lotnisku w Pyrzowicach z powodu awarii samolotu. Kolejnych 200 na Krecie czeka na powrót do Polski

189 pasażerów utknęło na lotnisku w Pyrzowicach z powodu awarii samolotu. Kolejnych 200 na Krecie czeka na powrót do Polski

189 pasażerów biura podróży Itaka utknęło na lotnisku w Pyrzowicach. Wszystko z powodu awarii samolotu. Turyści noc z niedzieli na poniedziałek spędzili w hotelu. Jak podaje TVP Info, kolejnych blisko 200 pasażerów czeka na powrót do Polski na Krecie. – Jest tu wielu starszych ludzi, a temperatura jest wysoka, po niektórych widać, że już źle się czują – mówi TVP Info pan Filip.

 

W niedzielę, 7 lipca 189 pasażerów biura podróży Itaka utknęło na lotnisku w Pyrzowicach. Mieli oni o godz. 8.30 wylecieć na Kretę i spędzić tam wymarzone wakacje. Samolot należący do włoskich linii lotniczych Blue Panorama nie oderwał się jednak od pasa startowego z powodu awarii. Jak podaje TVP Info, na lotnisku w Heraklionie na Krecie blisko 200 pasażerów z Polski czeka teraz na lot powrotny do Wrocławia. Mieli oni wracać tym samym samolotem, który został uziemiony w Katowicach.

 

– Poza obiadem, który nam podano o godz. 14, nie otrzymujemy nic do jedzenia i picia. Jest tu wielu starszych ludzi, a temperatura jest wysoka, po niektórych widać, że już źle się czują – mówi TVP Info pan Filip, jeden z turystów. 189 pasażerów z Pyrzowic noc z niedzieli na poniedziałek spędziło w hotelu. Samolot na Kretę ma wylecieć w poniedziałek, 8 lipca o godz. 20.30. Opóźnienie sięga 36 godzin.

 

aipCOMMENTS