21.7 C
Chicago
piątek, 14 czerwca, 2024

Śmiertelny bilans strzelaniny w Kolorado

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

3 osoby zabite i 9 rannych – to bilans strzelaniny, jaka miała miejsce w amerykańskim stanie Kolorado. Napastnik, który zabarykadował się w klinice organizacji Planned Parenthood, został aresztowany.
Wśród ofiar strzelaniny, do której doszło w mieście Colorado Springs, jest dwójka cywilów oraz policjant. Dziewięcioro rannych znajduje się w lokalnych szpitalach. Władze Colorado Springs informują, że ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Wśród rannych jest 5 kolejnych policjantów.
Sprawca strzelaniny, który na 5 godzin zabarykadował się w klinice, nie został na razie zidentyfikowany. Świadkowie mówią, że miał na sobie długi płaszcz, pod którym ukrył karabin. Pomiędzy napastnikiem, a policją doszło do kilku wymian ognia. W końcu funkcjonariusze nawiązali kontakt z mężczyzną i przekonali go, by się poddał. Policja powoli przeszukuje budynek, by sprawdzić, czy sprawca nie pozostawił w nim ładunków wybuchowych. Jego motywy nie są znane. Organizacja Planned Parenthood, która prowadzi między innymi kliniki aborcyjne, była już wcześniej przedmiotem ataków.

Informacyjna Agencja radiowa / IAR / Marek Wałkuski / Waszyngton/ab

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520