Strzelanina w Nowym Orleanie

Strzelanina w Nowym Orleanie

Kilkanaście osób zostało rannych w strzelaninie w Nowym Orleanie w Stanach Zjednoczonych. Według policji mogło tam dojść do starcia dwóch uzbrojonych gangów.
Do strzelaniny doszło w zamieszkanej przez czarnoskórych Amerykanów IX Dzielnicy – tej samej, która w 2005 najbardziej odczuła skutki huraganu Katrina. Około 7:00 wieczorem czasu lokalnego policja został powiadomiona, że w jednym z tamtejszych parków zebrał się kilkusetosobowy tłum w związku z nagrywaniem tam muzycznego teledysku. Gdy funkcjonariusze dotarli na miejsce, w tłumie rozległy się strzały. Według świadków doszło do wymiany ognia pomiędzy dwiema grupami uzbrojonych mężczyzn.
“Mieliśmy ofiary w kilku miejscach w parku i na jego obrzeżach. Kiedy przybiliśmy na miejsce, w parku wciąż było ponad 200 osób” – mówił jeden z dowódców policji z Nowego Orleanu Chris Goodly. Oficer poinformował, że do trzech różnych szpitali przewieziono 16 osób z ranami postrzałowymi. Kilka kolejnych osób z drobniejszymi obrażeniami samemu zgłosiło się na pogotowie.

IAR / Marek Wałkuski / Waszyngton/abCOMMENTS

WORDPRESS: 0