12.9 C
Chicago
czwartek, 22 lutego, 2024

178 osób aresztowanych na terenie Florydy podczas rozbicia gangu handlarzy dziećmi

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Tallahassee Police Department ogłosiła we wtorek wyniki dochodzenia w sprawie gangu handlarzy dziećmi. Łącznie w akcji, która trwała dwa lata, aresztowano 178 osób.

Policja w Tallahassee (TPD) niedawno zakończyła dwuletnią akcje nazwaną „Operation Stolen Innocence” (Operacja Skradziona Niewinność – tłum. red.). Dotyczyła ona handlu ludźmi ze szczególnym skupieniem na handlu dziećmi w celach seksualnych.

Komendant TPD Lawrence Revell powiedział, że wszystko zaczęło się od tego, że zdjęcie 13-letniego dziecka zostało zauważone na stronie oferującej usługi seksualne. Funkcjonariusze TPD Special Victims Unit wszczęli dochodzenie aby odnaleźć i uratować dziecko.

Jade E. Williams – „Z OSTATNIEJ CHWILI: @TallyPD ogłasza najnowsze dane 2-letniego dochodzenia w sprawie handlu ludźmi. @abc27”
„Operation Stolen Innocence dotyczyła też nieletnich, którzy byli szmuglowani tutaj na terenie Tallahassse. @abc27”

Dochodzenie zaczęło się w listopadzie 2018. Od tego czasu, 106 osób zostało oskarżonych o przestępstwa i 72 o wykroczenia. 19 osób zostało oskarżonych o przestępstwa na poziomie federalnym. Zarzuty to między innymi namawianie do prostytucji czy handel osobą nieletnią.

Policja donosi, że wszyscy podejrzani są z terenów południowo-zachodnich, zaczynając na Missisipi i kończąc na Alabamie.

Revel dodaje również, że dochodzenie to było akcją o najwyższej skali podczas jego 30-letniej kariery w Tallahassee.

„Wiemy, że to dzieje się na terenie naszej społeczności. Musimy się do tego odnieść i wiemy, że potrzeba do tego stanowej i federalnej pomocy.” – komentuje Revell.

Policja prosi teraz, aby inne ofiary pomogły im w dalszej walce. Dodali również, jak najłatwiej poznać ofiary handlu ludźmi:

  • wyglądają na niedożywionych
  • na ich ciałach można dostrzec ślady przemocy
  • unikają kontaktu wzrokowego, kontaktu z drugim człowiekiem oraz funkcjonariuszy prawa
  • nie mają dokumentów ani własnych przedmiotów osobistych
  • nigdy nie są oddalone od innych osób

Jeśli dostrzegłeś/aś coś i chcesz się tym podzielić to zadzwoń do TPD po 850-891-4200. Aby zachować anonimowość możesz zadzwonić również pod 850-891-TIPS.

 

 

 

 

PS

photo: twitter.com

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520