HomeFloryda

178 osób aresztowanych na terenie Florydy podczas rozbicia gangu handlarzy dziećmi

178 osób aresztowanych na terenie Florydy podczas rozbicia gangu handlarzy dziećmi

Tallahassee Police Department ogłosiła we wtorek wyniki dochodzenia w sprawie gangu handlarzy dziećmi. Łącznie w akcji, która trwała dwa lata, aresztowano 178 osób.

Policja w Tallahassee (TPD) niedawno zakończyła dwuletnią akcje nazwaną “Operation Stolen Innocence” (Operacja Skradziona Niewinność – tłum. red.). Dotyczyła ona handlu ludźmi ze szczególnym skupieniem na handlu dziećmi w celach seksualnych.

Komendant TPD Lawrence Revell powiedział, że wszystko zaczęło się od tego, że zdjęcie 13-letniego dziecka zostało zauważone na stronie oferującej usługi seksualne. Funkcjonariusze TPD Special Victims Unit wszczęli dochodzenie aby odnaleźć i uratować dziecko.

Jade E. Williams – “Z OSTATNIEJ CHWILI: @TallyPD ogłasza najnowsze dane 2-letniego dochodzenia w sprawie handlu ludźmi. @abc27”
“Operation Stolen Innocence dotyczyła też nieletnich, którzy byli szmuglowani tutaj na terenie Tallahassse. @abc27”

Dochodzenie zaczęło się w listopadzie 2018. Od tego czasu, 106 osób zostało oskarżonych o przestępstwa i 72 o wykroczenia. 19 osób zostało oskarżonych o przestępstwa na poziomie federalnym. Zarzuty to między innymi namawianie do prostytucji czy handel osobą nieletnią.

Policja donosi, że wszyscy podejrzani są z terenów południowo-zachodnich, zaczynając na Missisipi i kończąc na Alabamie.

Revel dodaje również, że dochodzenie to było akcją o najwyższej skali podczas jego 30-letniej kariery w Tallahassee.

“Wiemy, że to dzieje się na terenie naszej społeczności. Musimy się do tego odnieść i wiemy, że potrzeba do tego stanowej i federalnej pomocy.” – komentuje Revell.

Policja prosi teraz, aby inne ofiary pomogły im w dalszej walce. Dodali również, jak najłatwiej poznać ofiary handlu ludźmi:

  • wyglądają na niedożywionych
  • na ich ciałach można dostrzec ślady przemocy
  • unikają kontaktu wzrokowego, kontaktu z drugim człowiekiem oraz funkcjonariuszy prawa
  • nie mają dokumentów ani własnych przedmiotów osobistych
  • nigdy nie są oddalone od innych osób

Jeśli dostrzegłeś/aś coś i chcesz się tym podzielić to zadzwoń do TPD po 850-891-4200. Aby zachować anonimowość możesz zadzwonić również pod 850-891-TIPS.

 

 

 

 

PS

photo: twitter.com

COMMENTS