HomeTechnologie

“Star Wars Battlefront” – Gwiezdne wojny na ekranie komputera

“Star Wars Battlefront” – Gwiezdne wojny na ekranie komputera

Do kinowej premiery nowych “Gwiezdnych Wojen” został prawie miesiąc. Fani kosmicznej sagi, którzy nie mogą się doczekać na wizytę w kinie, mogą umilić sobie czas grając w “Star Wars Battlefront” – grę akcji pozwalającą na przeżycie wybranych wydarzeń z filmów George’a Lucasa.
Jak mówi w imieniu producenta Miłosz Białas, gra daje możliwość stanięcia po którejś ze stron gwiezdnego konfliktu. Można w niej wcielić się nie tylko w szturmowca Imperium lub żołnierza Rebelii, ale także w któregoś ze znanych bohaterów: Dartha Vadera, Luke’a Skywalkera czy w księżniczkę Leię.
Gracze mogą też zasiąść za sterami maszyn bojowych znanych z filmowej sagi. “Star Wars Battlefront” zamiast fabuły i przygody dla jednego gracza stawia na grupowe w potyczki, w których mogą brać udział dziesiątki żołnierzy Imperium i Rebelii.
W opinii Łukasza Józefowicza z serwisu technologie.gazeta.pl, dużym atutem bitew jest też ich oprawa. Warstwa dźwiękowa i wizualna pozwalają w jego opinii na poczucie, że weszło się w świat filmu, a same dźwięki są na tyle realistyczne, na ile mogą być, w przypadku fikcyjnego świata.
Star Wars Battlefron zbiera pozytywne, ale nie najwyższe oceny. Recenzenci chwalą grę za spektakularność, zwracają jednocześnie uwagę na brak satysfakcjonujących misji dla samotnego gracza, dość ograniczoną zawartość gry, brak głębi rozgrywki czy uproszczone sterowanie – które jednak dla mniej zaawansowanych graczy może okazać się zaletą.

IAR/P.Pawełek/dabr, foto youtube.com

COMMENTS