26.8 C
Chicago
czwartek, 13 czerwca, 2024

Francja: Zamachowiec ze Strasburga przysięgał wierność ISIS

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Zamachowiec ze Strasburga przysięgał wierność tak zwanemu Państwu Islamskiemu ( ISIS ) – ujawniły żródla zbliżone do francuskiego wymiaru sprawiedliwości. Nagranie video, na którym mężczyzna obiecuje posłuszeństwo dżihadystom znaleziono na pendrivie w jego rzeczach.

Cherif Chekatt, Francuz pochodzenia marokańskiego, 11 grudnia zastrzelił koło jarmarku bożonarodzeniowego w centrum Starsburga pięć osób, ranił kolejnych jedenaście. Był wcześniej obserwowany przez francuskie służby pod kątem zagrożenia terrorystycznego. Mężczyzna zginął dwa dni po zamachu, 13 grudnia, podczas obławy.
Do ataku przyznało się tak zwane Państwo Islamskie, ale francuskie władze zaprzeczały, jakoby to islamiści odpowiadali za atak.
Cztery z pięciu śmiertelnych ofiar zamachu to cudzoziemcy lub osoby urodzone poza granicami Francji. To Polak- Bartosz Niedzielski, mieszkający od dwudziestu lat w Strasburgu, jego kolega- włoski dziennikarz, turysta z Tajlandii i Francuz o afgańskich korzeniach. Piąta ofiarą był Francuz- emeryt.Informacyjna Agencja Radiowa ( IAR )/ wcześn ./AFP/ dwi/dyd

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520