HomePOLSKA

17 milionów paragonów zarejestrowanych w październiku

17 milionów paragonów zarejestrowanych w październiku

Polacy w pierwszym miesiącu Narodowej Loterii Paragonowej zarejestrowali blisko 17 milionów paragonów – poinformowało w komunikacie Ministerstwo Finansów.
Jak podano, w październiku rejestrowano średnio około 23 tysiące paragonów na godzinę, a dziennie – pół miliona. Ostatniego dnia października Polacy zarejestrowali ponad 2,3 miliona paragonów. Specjalnie premiowane są paragony otrzymane od fryzjerów i kosmetyczek. Takich było 375 tysięcy.
Pierwsze losowanie nagrody głównej, czyli samochodu, nastąpi 16 listopada na antenie TVP Regionalna. Losowanie nagród dodatkowych – iPadów i tabletów – odbędzie się 27 listopada. Jego transmisja zostanie przeprowadzona na kanale YouTube loterii. Losowanie nagrody specjalnej z premiowanej branży, samochodu, odbędzie się 18 stycznia, również w TVP Regionalna. W nim wezmą udział paragony od fryzjerów i kosmetyczek zarejestrowane w październiku, listopadzie i grudniu.
Narodowa Loteria Paragonowa to akcja Ministerstwa Finansów. Jak deklaruje resort, chce dzięki niej uświadomić Polakom, jak dużą rolę pełnią w uczciwym obrocie gospodarczym oraz pokazać, że branie paragonu to wspieranie uczciwych przedsiębiorców i uczciwej konkurencji między nimi.

(IAR)/komunikat Ministerstwa Finansów/vey/nyg

COMMENTS