16 dni do Mundialu: Reprezentacja Polski zaczyna drugie zgrupowanie

16 dni do Mundialu: Reprezentacja Polski zaczyna drugie zgrupowanie

16 dni przed rozpoczęciem finałów piłkarskich mistrzostw świata w Rosji, reprezentacja Polski zaczyna drugie zgrupowanie. Od wtorku aż do 8 czerwca drużyna Adama Nawałki będzie trenować w Arłamowie na Podkarpaciu.
Do wieczora wszyscy piłkarze mają się zameldować w hotelu. “Przyjazdy samochodami i przyloty śmigłowcami to będzie główny środek transportu. Gdybyśmy mieli w pobliżu wodę, to pewnie dałoby się tutaj dotrzeć również drogą wodną. Część przyjedzie, część przyleci. W każdym razie wszyscy mają się zameldować do kolacji” – poinformował rzecznik prasowy Polskiego Związku Piłki Nożnej Jakub Kwiatkowski.
Ostateczny, 23-osobowy skład reprezentacji Polski na mistrzostwa świata zostanie ogłoszony w poniedziałek. “O godz. 14.00, czyli dwie godziny zanim FIFA oficjalnie poda składy wszystkich uczestników mistrzostw świata, my publicznie zaprezentujemy listę 23 wybrańców Adama Nawałki, którzy polecą do Rosji. Sobotnia gierka wewnętrzna będzie bardzo ważnym elementem tego zgrupowania, bo myślę, że to po niej zapadną najważniejsze decyzje i po niej prawdopodobnie selekcjoner ze swoim sztabem będzie skreślał nazwiska. Niestety aż dziewięciu piłkarzy będzie musiało opuścić zgrupowanie. 4 czerwca będzie dniem pożegnania. Na pewno nie jest to łatwe dla selekcjonera oraz tych chłopaków, którzy nie znajdą się w składzie. Myślę, że w tym tygodniu zobaczymy rywalizację, chęć potwierdzenia, że to właśnie temu piłkarzowi należy się miejsce w kadrze na mundial” – podkreślił Jakub Kwiatkowski.
Zanim piłkarze udadzą się do Rosji, czekają ich dwa mecze towarzyskie – 8 czerwca w Poznaniu z Chile oraz 12 czerwca na Stadionie Narodowym w Warszawie z Litwą. Dzień później “Biało-czerwoni” wylecą do swojej bazy w Soczi.

Naczelna Redakcja Sportowa PR / fjCOMMENTS

WORDPRESS: 0