W Kalifornii osiągnięto porozumienie w sprawie neutralności sieci

W Kalifornii osiągnięto porozumienie w sprawie neutralności sieci

Kalifornijscy prawodawcy poinformowali w czwartek o osiągnięciu porozumienia w sprawie ustawy gwarantującej neutralność sieci.

Wcześniej Federalna Komisja Łączności (FCC) zlikwidowała zasady zapewniające równe warunki płacowe za korzystanie z usług internetowych. Kalifornijska ustawa jest jedną z najbardziej agresywnych w kraju, jeśli chodzi o plan zachowania neutralności sieci. Porozumienie osiągnięto po zażartej walce wśród demokratów o to, jak daleko stan powinien się posunąć.

Senator Scott Wiener sprzeciwił się własnej ustawie, kiedy jej główne punkty zostały usunięte dwa tygodnie temu. Teraz nadmienił, że wszystkie zostały przywrócone dzięki porozumieniu z Miguelem Santiago z izby niższej stanowego parlamentu.

– Musimy się upewnić, że internet stanowi otwartą przestrzeń, do której każdy ma dostęp, a firmy, które go zapewniają, nie wybierają zwycięzców i przegranych – oświadczył Wiener.

FCC zlikwidowała w ubiegłym roku przepisy z ery Obamy, które zakazywały dostawcom internetu przyspieszenia lub spowalniania usług. Krytycy obawiają się, że bez neutralności sieci dostawcy będą mogli blokować wybrane materiały polityczne w internecie, spowalniać strony politycznych rywali lub nakierowywać internautów na własne materiały.

(hm)

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0