Policjanci zatrzymali 28-latka, podejrzanego o ataki na kobiety na tle seksualnym

Policjanci zatrzymali  28-latka, podejrzanego o ataki na kobiety na tle seksualnym

Policjanci z Oliwy zatrzymali 28-latka, podejrzanego o ataki na kobiety na tle seksualnym. Do napaści doszło w połowie maja i na początku czerwca, na szczęście zaatakowane kobiety zdołały uciec. Skuteczna praca kryminalnych z komisariatu w Oliwie doprowadziła do zatrzymania 28-letniego napastnika. W czwartek został on doprowadzony do prokuratora, który przedstawił mu zarzuty, dzisiaj natomiast sąd postanowił o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny.

– Sprawca atakował kobiety m.in na klatce schodowej, dotykał je w miejsca intymne, onanizował się. Kobiety zdołały uciec przed napastnikiem. Informacje o przestępstwach trafiły do służb kryminalnych. Policjanci dotarli do miejsc gdzie doszło do przestępstwa. Na miejscu pracował technik wraz z grupą śledczych, którzy zabezpieczali dowody.

 

W tym samym czasie kryminalni ustalali rysopis sprawcy. Zabezpieczono zapisy z kamery, która zarejestrowała wizerunek mężczyzny, na podstawie zeznań pokrzywdzonych kobiet stworzono portret pamięciowy mężczyzny, który policjanci rozesłali do jednostek ościennych oraz lokalnych mediów z prośbą o publikację – relacjonuje asp. Karina Kamińska, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

 

Dzięki skutecznej pracy operacyjnej i procesowej policjanci zdobyli informację o tym, że za napaść na kobiety może być odpowiedzialny mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego. 28-latek z mediów dowiedział się, że jest poszukiwany, zmienił swój wygląd i ukrył się na terenie ogródków działkowych na terenie gminy Osielsko. Policjanci znaleźli go, zatrzymali i przewieźli do Gdańska osadzając w policyjnym areszcie.

 

W czwartek, 21 czerwca, 28-latek został doprowadzony do Prokuratury Gdańsk Oliwa. Po przesłuchaniu usłyszał on zarzuty, które dotyczyły dopuszczenia się innej czynności seksualnej wobec młodych kobiet. Prokurator zawnioskował również o aresztowanie mężczyzny, sąd przychylił się do tego wniosku. Mężczyzna najbliższe miesiące spędzi w areszcie. Za przestępstwo z art.197 par.2 Kodeksu Karnego może grozić kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

 

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0