3.6 C
Chicago
sobota, 20 kwietnia, 2024

150 polskich dzieci rozpoczęło dzisiaj naukę w szkole polskiej w Dubaju

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Prawie 150 polskich dzieci rozpoczęło dzisiaj naukę w szkolnym punkcie konsultacyjnym w Dubaju. Polska szkoła w Zjednoczonych Emiratach Arabskich obchodzi w tym roku 25-lecie istnienia.

Języka polskiego i polskiej historii uczą się dzieci coraz liczniejszej Polonii. Gdy szkoła powstawała, Zjednoczone Emiraty Arabskie były pustynią, a nie znanym dzisiaj z folderów reklamowych państwem pełnym najwyższych budynków na świecie – tłumaczy dyrektor Mariola Cieślik.
Niełatwo przekonać dzieci do sobotniej nauki w polskiej szkole. Wszystkie na co dzień kształcą się w amerykańskich i brytyjskich placówkach. Anglojęzyczne szkoły popularne są również wśród rdzennych mieszkańców Dubaju czy Abu Zabi. Diana z szóstej klasy dojeżdża na lekcje prawie półtorej godziny. Mieszka w Al Ain, gdzie Polonia jest zdecydowanie mniej liczna niż w głównych miastach Zjednoczonych Emiratów. „Lubię tu przyjeżdżać i rozmawiać po polsku. Dla mojej rodziny jest to jedyny kontakt z ojczyzną” – tłumaczy.
Na świecie funkcjonuje 70 szkolnych punktów konsultacyjnych zorganizowanych przy polskich ambasadach. Polonia kształci się także w szkołach społecznych. Uczniowie w większości z nich uczą się w soboty, mając tym samym dodatkowy dzień szkolny w tygodniu.

/IAR/Anna Dudzińska, Dubaj/em/sk

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520