15 ton marihuany przemycił krakowski gang

15 ton marihuany przemycił krakowski gang

Nawet 15 ton marihuany mógł sprowadzić do Polski gang związany ze środowiskiem krakowskich pseudokibiców. Funkcjonariusze CBŚP zatrzymali łącznie 17 osób, które trafiły do tymczasowego aresztu.

Rzeczniczka Centralnego Biura Śledczego Policji Iwona Jurkiewicz powiedziała IAR, że gang zajmował się produkcją narkotyków syntetycznych, a sam sprowadzał z Europy Zachodniej marihuanę. Szacuje się, że w ciągu półtora roku działalności grupa przestępcza zdołała wyprodukować i wprowadzić na rynek nawet 300 kilogramów amfetaminy.

Podczas akcji policji w Krakowie i okolicznych miejscowościach zatrzymano członków i liderów gangu. Policja przejęła łącznie 200 kilogramów marihuany. W mieszkaniach zatrzymanych policja zabezpieczyła maczety, komputery, telefony komórkowe i dokumenty. Służby poszukują jeszcze trzech mężczyzn podejrzanych o udział w gangu. Wizerunki poszukiwanych policja prezentuje na swoich stronach internetowych.

Informacyjna Agencja Radiowa/ IAR/ Mariusz Pieśniewski/zr

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0