14 sierpnia dniem wolnym od pracy? Jest petycja w sprawie nowego święta narodowego

14 sierpnia dniem wolnym od pracy? Jest petycja w sprawie nowego święta narodowego

Będzie nowe święto narodowe, a 14 sierpnia będzie wolne od pracy? Petycja w tej sprawie wpłynęła do Sejmu. Kto wpadł na ten pomysł i dlaczego miałby być dzień wolny 14 sierpnia?

 

15 sierpnia obchodzimy święto Wniebowzięcia NMP oraz święto Wojska Polskiego i jest to zawsze dzień wolny od pracy. Teraz jednak do Sejmu wpłynęło pismo z prośbą, by utworzono nowe święto narodowe 14 sierpnia i by był to dzień wolny od pracy.

 

Święto narodowe i dzień wolny od pracy 14 sierpnia miałyby być jednorazowe – tylko w 2020 roku. Powód? Przypadająca w tym roku 100. rocznica Bitwy Warszawskiej. Bitwę Warszawską znamy również jako Cud nad Wisłą. Zwycięstwo w niej zadecydowało o zachowaniu przez Polskę niepodległości. Jak podaje Gazeta.pl, autorem petycji jest osoba prywatna, Paweł Zalewski.

 

Czy mamy szanse na nowe święto państwowe i dzień wolny od pracy 14 sierpnia? Wszystko odbędzie się zgodnie z regulaminem Sejmu – zatem petycja w tej sprawie trafi do Komisji Spraw Petycji, która rozpatrzy sprawę.

 

Możliwości są dwie:

 

 

    • petycja zostanie odrzucona

 

    • pomysł ostanie zaaprobowany i powstanie odpowiedni projekt ustawy.

 

 

Warto pamiętać o tym, że jednorazowo z powodu ważnej historycznej rocznicy dzień wolny otrzymaliśmy w 2018 roku. Wtedy dodatkowy dzień wolny był dla wszystkich Polaków 12 listopada – powodem była 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Dodatkowy dzień wolny od pracy miał dać Polakom możliwość dłuższego świętowania ważnej, okrągłej rocznicy.

 

asz aipCOMMENTS

WORDPRESS: 0