HomeKultura

14 czerwca rozpocznie się 65. KFPP w Opolu

14 czerwca rozpocznie się 65. KFPP w Opolu

W piątek 14 czerwca rozpocznie się 65. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu.

Wydarzenie potrwa 4 dni. Na scenie Amfiteatru Opolskiego odbędzie się 6 koncertów, z udziałem ponad stu artystów, którzy wykonają ponad 160 utworów.
Festiwal rozpocznie się od koncertu “Od Opola do Opola”, w trakcie którego artyści polskiej sceny zaprezentują najpopularniejsze piosenki minionego roku, mówił na konferencji zapowiadającej festiwal reżyser koncertu Konrad Smuga. “Będziemy świętować jubileusze, będziemy przypominać o najlepszych płytach, przypomnimy najlepsze przeboje od Opola do Opola. Będzie to świetny start festiwalu, który jest najważniejszym wydarzeniem muzycznym w Polsce” – mówił. W trakcie koncertu wystąpią między innymi świętująca 40-lecie pracy artystycznej Majka Jeżowska, a także Ania Wyszkoni i wokalistka młodego pokolenia -Roksana Węgiel.
W piątek po 22.00 na scenie odbędzie się koncert “Debiuty” w którym o zwycięstwo powalczą młodzi wykonawcy, w tym Natalia Zastępa i Aleksandra Nykiel.
Drugi dzień festiwalu to koncert “Premiery”, w którym znani artyści będą rywalizować o tytuł “Premiery roku”. Na scenie wystąpią między innymi Marcin Sójka i Ania Karwan. Drugi sobotni koncert to “Walizki moje pełne snów” z piosenkami literackimi i kabaretowymi. Koncert poprowadzi Krzysztof Respondek, a na scenie będzie można zobaczyć na przykład Kasię Moś.
W niedzielę koncert z okazji 30. lat wolności Polski: “Nie pytaj o Polskę. 30 lat wolności”. Koncert będzie podzielony na dwie części. W pierwszej wystąpią wykonawcy urodzeni po 1989 roku, jak Sarsa i Margaret. W drugiej części będzie można usłyszeć największe przeboje, które powstały w ciągu ostatnich 30 lat.
Widzowie zobaczą między innymi Marylę Rodowicz, która wykona “Tango na głos orkiestry i jeszcze jeden głos” oraz “Łatwopalnych”, których – jak zapowiada – zadedykuje artystom, których już nie ma z nami. Maryla Rodowicz dodała, że tegoroczny festiwal będzie jej 39. występem w Opolu.
W poniedziałek, w ostatnim dniu festiwalu, odbędzie się koncert “Scena alternatywna”, w trakcie którego młodzi artyści wykonają utwory polskiego rocka z ostatnich 60 lat.
Cały festiwal będzie można obejrzeć na antenie Telewizji Polskiej.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/ Martyna Szymczakowska/to/

COMMENTS