-2.5 C
Chicago
sobota, 24 lutego, 2024

134 rocznica urodzin Pabla Picassa

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

W Maladze, rodzinnym mieście Pabla Picassa, rozpoczęły się obchody 134. rocznicy jego urodzin. Ich dzień przypada jutro, ale już od dzisiaj w tamtejszym Muzeum Picassa można zwiedzać wystawę „Przerwana linia”, która prezentuje jego prace, ale też ojca i ciotecznych wnuków.
Od tygodnia na ulicach i w parkach starówki Malagi przechodnie znajdowali papierowe gołębie z utrwalonymi na nich cytatami Pabla Picassa. W sumie rozmieszczono ich 134 – tyle ile minęło lat od jego urodzin. Dzisiaj wszystkie gołębie zawisły na fasadzie rodzinnego domu – siedzibie Muzeum Picassa.
Tam też obok jego prac powieszono obrazy, rysunki i szkice Jose Ruiza y Blasco – ojca malarza, wykładowcy w Akademii Sztuk Pięknych w Maladze, a także synów siotry malarza: José i Xaviera Vilato. W sumie 141 prac wypożyczonych od 14 kolekcjonerów. Na zwiedzających, w sobotę i w niedzielę czeka niespodzianka – aktorzy przebrani za twórców, których obrazy prezentowane są na wystawie.
Z okazji rocznicy urodzin, w Maladze oglądać można „Mańkuta” – pierwszą grafikę malarza powstałą w 1899 roku. Do dzisiaj przetrwała tylko jedna jej kopia.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Ewa Wysocka-Barcelona/dyd/zr

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520