20 C
Chicago
środa, 24 lipca, 2024

12 listopada 2018 może być dniem wolnym od pracy

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

12 listopada 2018 może być dniem wolnym od pracy. Tego chce Prawo i Sprawiedliwość, a wszystko z powodu obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Czy 12 listopada nie pójdziemy do pracy? Decyzja zapadnie w najbliższym czasie.

 

Co roku 11 listopada jest dniem wolnym od pracy ze względu na Święto Niepodległości. W tym roku jednak obchodzimy nie byle jaką, bo okrągłą i to w dodatku setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Dodatkowo 11 listopada wypada w niedzielę, która i tak dla większości jest dniem wolnym od pracy. Możliwe jednak, że z w tym roku będziemy świętować dłużej. Radny PiS, Paweł Zalewski, wyszedł z inicjatywą ustanowienia 12 listopada 2018 dniem wolnym od pracy. Ma to być jednorazowe i służyć możliwości osobistego odczucia wielkiego święta odzyskania niepodległości przez każdego Polaka, a także dawać sposobność do godnego uczczenia okrągłej rocznicy.

 

Inspiracją dla Zalewskiego, by z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości ustanowić 12 listopada dniem wolnym od pracy był Józef Piłsudski, który w 1919 roku ustanowił taki precedens, czyniąc jednorazowo dniem wolnym 10 lutego. Czy 12 listopada będzie dniem wolnym od pracy w tym roku? Wszystko okaże się w najbliższym czasie – do Sejmu trafił projekt ustawy. Będziemy informować o ustaleniach, gdy tylko pojawią się jakieś informacje a ten temat.

 

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520