HomeŚląskie

12-letnia dziewczynka urodziła dziecko w Bielsku Białej. Prokuratura wszczęła śledztwo

12-letnia dziewczynka urodziła dziecko w Bielsku Białej. Prokuratura wszczęła śledztwo

Informacja o tym, że 12-letnia dziewczynka urodziła dziecko, zszokowała mieszkańców Podbeskidzia. Policja potwierdziła, że takie zdarzenie miało miejsce. Sprawą zajęła się bielska prokuratura.

 

– Sprawę prowadzi bielska policja pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Bielsko-Biała Północ – dowiedzieliśmy się od asp. Ilony Michalczyk, p.o. rzecznika prasowego bielskiej Komendy Miejskiej Policji. W Polsce za obcowanie płciowe z osobą poniżej 15. roku życia grozi od dwóch do 12 lat więzienia. Informację o tym, że w szpitalu w Bielsku-Białej 12-letnia dziewczynka urodziła dziecko potwierdził „Dziennikowi Zachodniemu” Jacek Boda, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Bielsku-Białej. Do porodu miało dojść w miniony wtorek. Urodził się zdrowy chłopczyk. Prokurator Boda w rozmowie z DZ podkreślił, że o zdarzeniu poinformował organa ścigania szpital. – Postąpił prawidłowo – stwierdził prokurator Boda.

 

12-letnia dziewczynka nie została jeszcze przesłuchana przez policję. te czynności będą wykonywane w najbliższych dniach. Na razie przesłuchano matkę dziewczynki. Prokurator Jacek Boda wyjaśnił, że w Polsce obcowanie płciowe z osobą małoletnią poniżej 15. roku życia jest ścigane z urzędu. Każdy, kto wie o takim przypadku, jest zobowiązany do złożenia zawiadomienia odpowiednim organom, gdyż za niezgłoszenie takiego czynu, według art. 240 par. 1 kodeksu karnego, grozi kara do trzech lat więzienia.

 

Prokurator Boda dodał, że postępowanie prowadzone jest w sprawie. Na ten moment nikomu nie zostały postawione zarzuty. – Ze względu na początkowy charakter postępowania, dobro małoletniej poszkodowanej i dobro śledztwa nie podajemy więcej informacji do publicznej wiadomości – dodał prokurator Boda.

 

JAK aip

COMMENTS