HomeŚląskie

12-latka w Bielsku-Białej urodziła dziecko. Jest wniosek o przesłuchanie dziewczynki przed sądem

12-latka w Bielsku-Białej urodziła dziecko. Jest wniosek o przesłuchanie dziewczynki przed sądem

Jest śledztwo w sprawie 12-latki z Bielska-Białej, która urodziła dziecko. Wszczęła je Prokuratura Rejonowa Bielsko-Biała Północ. Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa złożył Sąd Rodzinny.

Jest śledztwo w sprawie 12-latki z Bielska-Białej, która urodziła dziecko – Prokuratura Rejonowa Bielsko-Biała – Północ w Bielsku-Białej prowadzi śledztwo w sprawie doprowadzenia do obcowania płciowego z małoletnią pokrzywdzoną w wieku 12 lat. Opieka prawna nad 12-latką i jej dzieckiem została przekazane jej matce. Chodzi o czyn. z art. 200 kk.

 

– Pokrzywdzona w wyniku zaistniałego zdarzenia zaszła w ciążę, do rozwiązania której (urodzenie zdrowego dziecka) doszło już w trakcie trwającego śledztwa – informują przedstawiciele bielskiej prokuratury. Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa złożył do organów ścigania Sąd Rodzinny, pod którego opieką znajdowała się pokrzywdzona.

 

Prokuratura ustaliła już personalia ojca noworodka. Co ważne, postępowania prowadzone jest w sprawie, bo do tej pory nikomu nie przedstawiono zarzutów. – Z uwagi na charakter czynu, którego dotyczy postępowanie oraz właściwości osobiste pokrzywdzonej, która jest osobą małoletnią, zgodnie z obowiązującą procedurą prokuratura złożyła wniosek o przesłuchanie pokrzywdzonej przed sądem – informują przedstawiciele bielskiej prokuratury. Trwa wyznaczenie terminu posiedzenia w tej sprawie. Przestępstwo z art. 200 kk zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 2 lat do 12. Przypomnijmy, że w 2018 roku głośna była sprawa 11-letniej dziewczynki, która urodziła dziecko w gdańskim szpitalu.

 

Jak donosił Polsat News dziewczynka trafiła do szpitala w Starogardzie Gdańskim, skąd przewieziono ją do szpitala w Gdańsku, gdzie doszło do porodu. Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa złożyli matka dziewczynki i starogardzka policja. Prokuratura prowadziła w tej sprawie śledztwo. Według nieoficjalnych informacji, jakie podał Polsat News, dziecko skrzywdził mężczyzna, który miał się nią opiekować. Z kolei w 2016 r. opinie publiczną zszokowała informacja o 12-latce z Kielc, która została matką. Pierwszy raz jej matka przywiozła ja do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w lipcu, kiedy była w siódmym miesiącu.

 

Już wtedy lecznica zgłosiła sprawę do prokuratury, dzięki czemu szybko można było postawić zarzuty. 29-letni ojciec dziecka przyznał się do tego, że uprawiał seks z 12-letnią dziewczynką.

 

 

COMMENTS