HomePOLSKA

110 tysięcy wniosków o świadczenie z programu Rodzina 500 Plus

110 tysięcy wniosków o świadczenie z programu Rodzina 500 Plus

Minister cyfryzacji Anna Streżyńska podsumowała pierwszy dzień funkcjonowania programu Rodzina 500+.
Minister podkreśliła, że gdyby wnioskodawcy utrzymali takie tempo, wszyscy uprawnieni mogliby do końca kwietnia drogą elektroniczną załatwić wszystkie formalności związane z programem. Anna Streżyńska przeprosiła za wczorajsze kłopoty systemów informatycznych, zapewniła, że teraz wszystko działa właściwie.
Minister poinformowała też, że zatrzymano dwie osoby, które próbowały dokonać nadużyć w sieci. Zamknięto też kilka stron, które udawały rządową stronę dotyczącą wypłaty świadczeń.
Na tej samej konferencji minister finansów poinformował, że tegoroczne koszty programu zostaną pokryte między innymi dzięki pierwszej racie podatku bankowego i wpływom z aukcji LTE.
Paweł Szałamacha zapowiedział, że w najbliższych dniach projekt ustawy o podatku bankowym trafi na Komitet Stały Rady Ministrów. Rząd pracuje też nad poprawą ściągalności podatków w następnych latach. Jak mówił, aktywność organów podatkowych zaczyna przynosić efekty. Minister prosił też pobierających świadczenia o niewspieranie szarej strefy i branie paragonów od sprzedawców.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/to/łp

COMMENTS