30.3 C
Chicago
piątek, 21 czerwca, 2024

11. Festiwal Krzysztofa Komedy w Studiu im. Lutosławskiego i Novym Kinie Wisła

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Od czwartku do soboty (11 – 13 kwietnia) w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego oraz w Novym Kinie Wisła w Warszawie odbędzie się 11. Festiwal Muzyki Filmowej Krzysztofa Komedy. Wydarzenie otworzy Danilo Rea – jeden z najwybitniejszych włoskich pianistów jazzowych o międzynarodowej renomie. Podczas koncertu sięgnie zarówno po kompozycje Krzysztofa Komedy, jak i włoską muzykę filmową.

W sobotę na scenie studia Lutosławskiego wystąpią natomiast Wojtek Mazolewski Quintet z projektem „Komeda” oraz Sławek Jaskułke Sextet z programem „Komeda Recomposed”. Dyrektor artystyczna festiwalu Iwona Strzelczyk-Wojciechowska podkreśla, że ten rok jest wyjątkowy, obchodzimy bowiem 50. rocznicę śmierci Krzysztofa Komedy pod patronatem Polskiego Komitetu ds. UNESCO. „W ciekawy i różnorodny sposób pokazujemy twórczość Krzysztofa Komedy z różnych muzycznych perspektyw” – podkreśla Iwona Strzelczyk-Wojciechowska. W piątek 12 kwietnia w Novym Kinie Wisła odbędzie się projekcja filmu „Do widzenia, do jutra” Janusza Morgensterna z muzyką Krzysztofa Komedy. W ramach festiwalu zaprezentowane zostaną też dwie wystawy: „Komeda – kalendarium życia”, czyli zbiór listów, fotografii, wycinków prasowych oraz „Polski plakat jazzowy”, czyli przegląd prac m.in. Henryka Tomaszewskiego, Rosława Szybo, Waldemara Świeżego i Jana Młodożeńca.
Krzysztof Komeda Trzciński to pianista, kompozytor muzyki jazzowej i filmowej, jeden z najwybitniejszych reprezentantów „polskiej szkoły jazzu”. Jego utwory zyskały światowy rozgłos . W ciągu zaledwie jedenastu lat stworzył muzykę do ponad 61 filmów polskich i zagranicznych. Wywarł wielki wpływ na nowoczesną polską i europejska muzykę. Zmarł w Warszawie w kwietniu 1969 roku.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Dorota Piotrowska/zr

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520