HomePILNE

105 mln 570 tys. 801 zł! WOŚP zagrał koncertowo i rekordowo!

105 mln 570 tys. 801 zł! WOŚP zagrał koncertowo i rekordowo!

W ramach 25. zbiórki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrano 105 mln 570 tys. 801 zł 49 gr- powiedział we wtorek podczas specjalnej konferencji prasowej Jerzy Owsiak.

 Jerzy Owsiak podczas konferencji przypomniał pokrótce o idei WOŚP, która jest już realizowana od 25 lat.- Podczas każdej akcji przypominaliśmy, na co zbieramy pieniadze, jakie one mają wartość. Wiedziliśmy co się dzieje w polskiej medycynie, wiedzielismy że nasza akcja  ma sens, wymyślaliśmy finały poprzez, które pokazujemy, że chcemy być razem. – powiedział.

– WOŚP potwierdza, że nie ma podziałów w społeczeństwie powiedział. – Za każdym razem, gdy zbieramy pieniądze mówimy do ludzi: Stanowicie o swojej woli wydawania pieniędzy- dodał. Za każdym razem byliśmy dumni, gdy trafiały do nas- dodał. Przypomniał, że właśnie 25 lat temu WOŚP zebrał pieniądze na zakup 160 inkubatorów japońskich. – Od tamtej pory zmieniamy całą neatologię w Polsce- wyjaśnił.

 Celem tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy było wsparcie ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom.

Owsiak podziękował wszystkim osobom zaangażowanym w zbiórkę pieniędzy. – Jeździmy po całej Polsce, pomagamy innym, badamy seniorów najnowoczesniejszymi urządzeniami- powiedział.  – Wszystkim włączonym w akcję zależy na tym, żeby zrobić coś dobrego -powiedział.  Zachęcał wszytskich do przeznaczania 1 procenta na WOŚP. Tłumaczył, że liczy się każda złotówka wrzucona do puszki. Dodał, że wydrukowano w tym celu 35 mln serduszek.

Owsiak podziękował taże sponsorom. – Cieszę się, że czujecie nasza filozofię- powiedział.

Martyna Chmielewska AIP, Fot. WOŚP via Twitter.com

COMMENTS