HomeCiekawostki

1000 zł na wakacje dla pracowników. Dla kogo bon turystyczny na wyjazd urlopowy?

1000 zł na wakacje dla pracowników. Dla kogo bon turystyczny na wyjazd urlopowy?

1000 plus na wakacje dla pracowników etatowych. Jakie są zasady otrzymania pieniędzy? Bon turystyczny na wakacyjny wyjazd w wysokości 1000 zł to forma wsparcia dla zatrudnionych i dla rodzimej turystyki, która boleśnie ucierpiała wskutek pandemii koronawirusa.

 

Wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz zdradza szczegóły programu. Komu miałoby przysługiwać 1000 plus? Środki na wyjazd na urlop dostaną osoby, które pracują na umowach o pracę i zarabiają poniżej 5200 zł brutto miesięcznie. Czy bon turystyczny 1000 plus uratuje polską gospodarkę?

 

1000 plus to nowa, rządowa forma wsparcia, która ma na celu wsparcie turystyki – gałęzi gospodarki, która bardzo ucierpiała wskutek epidemii koronawirusa. Mowa o ogromnych utrudnieniach w podróżowaniu, czy odwołanych lotach. Wiele wskazuje na to, że w dobie koronawirusa Polacy wakacje spędzać będą… w Polsce. W tym celu otrzymają od rządu bon turystyczny o wartości 1000 złotych na wakacje w Polsce.

 

Jaki ma on mieć charakter?

 

Tak jak w wielu zakładach pracy pracownicy dostają w okolicach świąt bony od swoich pracodawców, tak my w podobnej strukturze chcemy, żeby pracodawcy mogli taki bon zafundować swoim pracownikom. – tłumaczyła w programie “Money. To się liczy” wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

 

Kto za to zapłaci? – W tym roku taki bon będzie w 90 proc. sfinansowany z budżetu państwa, 10 proc. to będzie wkład własny pracodawcy. – rozwiewa wątpliwości Emilewicz.

 

Kto i na jakich zasadach otrzyma 1000 plus?

 

  • bon turystyczny 1000 plus otrzymają pracownicy na umowach o pracę,
  • ich zarobki nie mogą przekraczać wysokości przeciętnego wynagrodzenia, czyli 5200 zł brutto
  • voucher na wakacje będzie można wydać tylko w Polsce.

 

 

TK aip

COMMENTS