HomePOLSKA

100 złotych za wejście do galerii handlowej? Kuriozalny pomysł polityka z PiS

100 złotych za wejście do galerii handlowej? Kuriozalny pomysł polityka z PiS

Na koncie @KownackiBartosz na TT pojawił się zaskakujący wpis. “Dla naszego bezpieczeństwa i ograniczenia turystyki marketowej proponuję wprowadzić opłatę w wysokości 100 zł/osobę za możliwość wejścia do galerii handlowej.”

Za nami pierwsza od tygodni sobota, w którą działały centra i galerie handlowe. Klienci ruszyli tłumnie do sklepów, co spotkało się z reakcją, m.in. posła Bartosza Kownackiego z Prawa i Sprawiedliwości. Dziennikarz Tomasz Skory opublikował na swoim profilu wpis pochodzący – jak wynika z komentarza – z konta twitterowego Kownackiego: “Dzisiaj tłumy ludzi w galeriach handlowych. Czy nie można było jednak otworzyć sklepów w poniedziałek? To rozłożyłoby ruch na cały tydzień. Byłoby bezpieczniej!” – czytamy na profilu opisanym, jako należące do Bartosza Kownackiego, posła PiS. Były sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej w kolejnym poście proponuje zaskakujące rozwiązanie problemu.

 

“Dla naszego bezpieczeństwa i ograniczenia turystyki marketowej proponuję wprowadzić opłatę w wysokości 100 zł/osobę za możliwość wejścia do galerii handlowej. Zwrotne po okazaniu paragonu potwierdzającego zakupy”.

 

Pod wpisem pojawiło się mnóstwo komentarzy. Jak choćby w takim tonie: “Dlaczego chce pan swoim własnym wyborcom utrudnić robienie zakupów? Wszyscy, którzy na pana nie głosowali, z takim przepisem sobie poradzą (…). Większość jednak nie nadaje się do cytowania.

 

AIP

COMMENTS