HomePOLSKA

1 miliard 260 tysięcy złotych dla mediów publicznych. Prezydent podpisał nowelizację ustawy o opłatach abonamentowych

1 miliard 260 tysięcy złotych dla mediów publicznych. Prezydent podpisał nowelizację ustawy o opłatach abonamentowych

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o opłatach abonamentowych. Jej celem jest zrekompensowanie mediom publicznym utraty wpływów z abonamentu w latach 2018-2019.

Zgodnie z ustawą, jednostki publicznej radiofonii i telewizji otrzymają skarbowe papiery wartościowe, których wartość nie będzie mogła przekroczyć 1 miliarda 260 tysięcy złotych.
Rzecznik prezydenta Błażej Spychalski powiedział Polskiemu Radiu, że rekompensata ma objąć wszystkie ośrodki mediów publicznych. “Mówimy zarówno o Telewizji Polskiej, o oddziałach regionalnych TVP, jak i o Polskim Radiu i rozgłośniach regionalnych Polskiego Radia. Są to pieniądze, które są rekompensatą za utracone wpływy abonamentowe wynikające ze zwolnień ustawowych, które parlament wprowadził w życie. Pan prezydent przychylił się do woli parlamentu i ustawa została podpisana” – wyjaśnił Błażej Spychalski.
Ostateczna wysokość rekompensaty zostanie ustalona, w drodze uchwały, przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji do 31 maja tego roku. Ustawa wejdzie w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/# Karol Darmoros / gaj

COMMENTS