HomeUSA

1.4 miliona Amerykanów wystąpiło o zasiłek dla bezrobotnych

1.4 miliona Amerykanów wystąpiło o zasiłek dla bezrobotnych

Według informacji przedstawionych przez Departament Pracy tylko w ciągu ostatnich 7 dni 1.4 miliona Amerykanów wystąpiło o zasiłek dla osób bezrobotnych.

W ubiegłym tygodniu po raz pierwszy od ponad trzech miesięcy wzrósł tygodniowy bilans osób, które zgłosiły się po zasiłek dla bezrobotnych. Przez ostatnie trzy miesiące obserwowaliśmy spadek bezrobocia, gospodarka powoli stabilizowała się, a biznesy otwierały się. Wzrost zachorowań na koronawirusa w wielu stanach spowodował zwolnienie gospodarki, a także ponowne zamykanie się biznesów. Odzwierciedlenie tej sytuacji jest widoczne we wzroście liczby osób, które zgłosiły się po zasiłek dla osób bez pracy.

Według informacji podanych przez Departament Pracy od początku pandemii koronawirusa ponad 50 milionów Amerykanów zgłosiło się po zasiłek dla bezrobotnych. Większość Amerykanów powróciła do pracy, ale wciąż około 32 milionów przebywa na zasiłku. W tym tygodniu kończy się rządowa pomoc w postaci $600 tygodniowo. Zdaniem ekonomistów wciąż wysoka liczba osób bezrobotnych, rosnąca liczba zachorowań na koronawirusa i zakończenie programu rządowej pomocy dla bezrobotnych może doprowadzić do osłabienia ekonomicznego Stanów Zjednoczonych.

COMMENTS