HomeWIELKA BRYTANIA

1/3 brytyjskich muzyków może odejść z przemysłu przez pandemię

1/3 brytyjskich muzyków może odejść z przemysłu przez pandemię

Związek muzyków Musicians’ Union przeprowadził ankietę z której wynika, że co trzeci muzyk nie jest w stanie uzyskać pomocy rządowej. Krytykują rząd za “brak zrozumienia”.

Jedna trzecia zawodowych muzyków na terenie Wielkiej Brytanii, rozważa porzucenie zawodu podczas pandemii.

Ankieta przeprowadzona przez Musicians’ Union na 2,000 członków wskazuje, że 34% muzyków rozważa taką opcję.

Tłumaczą to głównie problemami finansowymi, na które natrafili podczas pandemii, ponieważ mają ograniczone możliwości zarobku.

Prawie połowa, znalazła w międzyczasie pracę poza środowiskiem muzycznym. 70% nie jest w stanie wykonać więcej niż 1/4 swojej normalnej pracy.

87% z nich, Ci którzy dostają jakąkolwiek formę dofinansowania ze strony rządu, twierdzi, że nastaną dla nich bardzo ciężkie czasy, kiedy przestaną otrzymywać zasiłek.

“Muzycy pracują w supermarketach, jako kierowcy Deliveroo.” – mówi sekretarz związku muzyków, Horace Trubridge – “Robią wiele rzeczy, które nie są muzyką – to jest właśnie problem.”

Chociaż koncerty mogą być już organizowane, zachowując środki ostrożności, to nie są organizowane w ilości nawet zbliżonej do tej sprzed pandemii.

Muzycy tacy jak Nick Cave, Laura Marling, Bicep czy Sleaford Mods rozpoczęli koncerty online, na które sprzedają bilety. W obliczu innych muzyków, którzy robią to samo za darmo “ciężko jest zarobkowemu muzykowi z tym konkurować” – dodaje Trubridge.

 

 

PS

COMMENTS