Zimowe Igrzyska Olimpijskie: Dzień ślubowań. Morawiecki: Budujcie markę Polski

Zimowe Igrzyska Olimpijskie: Dzień ślubowań. Morawiecki: Budujcie markę Polski

W poniedziałek w Centrum Olimpijskim w Warszawie reprezentanci Polski w skokach narciarskich i łyżwiarstwie figurowym złożyli ślubowanie przed zimowymi igrzyskami olimpijskimi w Pjongczangu. W Korei Południowej wystartuje pięciu skoczków – Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Stefan Hula, Piotr Żyła i Maciej Kot – oraz łyżwiarska para taneczna Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew.

Premier Mateusz Morawiecki życzył sportowcom jak najlepszych wyników. „Dajcie nam jak najwięcej zwycięstw. Wiem, że będziecie dawali z siebie wszystko. Zdaję sobie sprawę, ile to jest stresu, ile przygotowań, ile wyczerpującej determinacji, z którą musicie podchodzić do każdego treningu”.
Premier podziękował też osobom współpracującym z zawodnikami. „Dziękuję cichym bohaterom – trenerom, rehabilitantom, fizjoterapeutom, lekarzom – którzy dbają o was, bo nie byłoby waszych sukcesów, gdyby nie praca zespołowa. Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”.
Premier wierzy, że polscy skoczkowie będą godnie reprezentować kraj w Korei Południowej. „Jedziecie tam, by dawać nam nadzieję, budować silną Polskę na tym współczesnym polu zmagań, jakim jest sport. To dla nas niezwykle ważne. To, że potraficie tak jak w miniony weekend, dawać nam taką nadzieję, zajmując trzy miejsca na podium. Chcę podziękować Kamilowi, Dawidowi, Maćkowi, Stefanowi i Piotrowi za to osiągnięcie, bo to pokazuje, że możemy nie tylko dostarczać wspaniałych emocji, ale też budować coś, co jest chyba dla nas w sercu najważniejsze – budować markę i imię Polski” – zakończył premier Mateusz Morawiecki.
Zimowe igrzyska olimpijskie w Pjongczangu rozpoczną się w piątek i potrwają do 25 lutego.

Naczelna Redakcja Sportowa PR / F. Jastrzębski / now

COMMENTS

WORDPRESS: 0