13.5 C
Chicago
piątek, 19 kwietnia, 2024

Żal Żalka: Poseł Jacek Żalek przeprosił protestujących w Sejmie za wypowiedź o „żywej tarczy”

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Poseł Zjednoczonej Prawicy Jacek Żalek przeprosił protestujących w Sejmie za swoje ostatnie wypowiedzi w mediach.
Chodzi między innymi o słowa: „Po tym, jak oni się zachowują, jestem przekonany, że nie można dać im tej gotówki. Bo jeżeli jako żywe tarcze traktują swoje dzieci, to cóż dopiero dzieje się w domu”.
Według Jacka Żalka wypowiedzi te były „niefortunne” i zostały „przeinaczone”. Podkreślał, że nie chciał nikogo zranić. Protestującym rodzicom i osobom niepełnosprawnym w ramach przeprosin wręczył kwiaty. „Zdałem sobie sprawę, że mogą mieć Panie takie poczucie, że to była słowa o Paniach” – mówił poseł. „Uznałem, że warto przeprosić, bo moja duma nie jest warta tego, żeby ranić kogokolwiek. Nie mówiłem o Paniach – wszyscy padliśmy ofiarą manipulacji, bo podczas tej wypowiedzi przez 15 minut mówiłem o tym, jak bardzo ważne jest to, co robicie” – wyjaśniał Jacek Żalek.
Między Jackiem Żalkiem a protestującymi wywiązała się trwająca kilkadziesiąt minut dyskusja. Poseł Zjednoczonej Prawicy przekonywał, że rząd pomaga „na tyle, na ile pozwala na to sytuacja prawna”. Protestujący nie przyjmowali tych argumentów mówiąc, że domagają się jedynie „minimum godności”. Jedna z protestujących, Iwona Hartwich, ostatecznie przyjęła przeprosiny posła. Dodała jednak, że nie wycofuje prywatnego pozwu w związku z jego wypowiedzią. Jak powiedziała, „jako katolicy wybaczamy. Nie mogę odpowiadać za rodziców w sprawie aktu oskarżenia, nie potrafię Panu powiedzieć, jak to się skończy. Liczymy na to, że po wyjściu Pan skontaktuje się z panią minister Rafalską i panem prezesem Kaczyńskim i przyjdą do nas. Bo my na nich czekamy” – oświadczyła Iwona Hartwich.
Dziś Senat pracuje nad ustawami, dotyczącymi pomocy osobom niepełnosprawnym. Jedna z nich zakłada między innymi wyrównanie renty socjalnej do kwoty najniższej renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy. Druga – wprowadzenie ułatwień w dostępie do świadczeń opieki zdrowotnej, usług farmaceutycznych oraz wyrobów medycznych.
Protestujący uznają te propozycje za niewystarczające. Domagają się wprowadzenia dodatku rehabilitacyjnego w wysokości 500 zł.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Karol Surówka/Siekaj

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520