Wychowanie dzieci w dobie smartfonów i tabletów

Wychowanie dzieci w dobie smartfonów i tabletów

Odpowiedzialnie wychowanie dzieci w dobie smartfonów i tabletów – to jeden z głównych tematów konferencji, która odbyła się w Nowym Sączu. Zorganizowano ją dla obecnych i przyszłych rodziców, chcących świadomie podejść do swojego rodzicielstwa. 

Prelegentem był Jacek Pulikowski, wykładowca akademicki i rekolekcjonista, który od ponad trzydziestu lat jest czynnie zaangażowany w działalność Duszpasterstwa Rodzin. Wraz z żoną Jadwigą prowadzi kursy przedmałżeńskie. Jak powiedział IAR, z nowoczesnych multimediów najmłodsi powinni korzystać z umiarem. „Internet nigdy nie zastąpi prawdziwej relacji z drugim człowiekiem. Dlatego tak ważne jest, aby rodzice jak najwięcej czasu spędzali ze swoimi dziećmi. To jest inwestycja w ich rozwój emocjonalny i duchowy oraz zdolność kochania i bycia szczęśliwym”- podkreśla Jacek Pulikowski.
Jak wynika z przeprowadzonych badań „Bezpieczny smartfon dla dziecka”, większość dzieci otrzymuje swój pierwszy smartfon w wieku 8 lat. Średnio korzystają z niego 2,5 godziny dziennie.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/ Monika Chrobak/dabr

COMMENTS

WORDPRESS: 0