Wrocław: Użył siekiery, żeby ukraść pieniądze i papierosy

Wrocław: Użył siekiery, żeby ukraść pieniądze i papierosy

31-latek wybił siekierą szybę w drzwiach wejściowych i włamał się do sklepu spożywczego. Ukradł papierosy i pieniądze. Straty wyceniono na blisko 3,5 tysiąca złotych.

Do włamania doszło w jednym ze sklepów na Krzykach. 31-letni mężczyzna wybił szybę siekierą. Ze środka zabrał pieniądze i papierosy. Zanim policja dotarła na miejsce, zdążył uciec. Wrocławscy policjanci szybko jednak zatrzymali złodzieja. 31-latek przyznał się do włamania. Jak się później okazało, podczas ucieczki porzucił siekierę i skradzione papierosy. Policjanci znaleźli przy nim jednak kominiarkę, obcęgi oraz pieniądze. Oprócz tego mężczyzna był nietrzeźwy. Miał 1,4 promila alkoholu w organizmie.

 

Łupem włamywacza padło 20 kartonów papierosów różnych marek oraz prawie 300 złotych. Łączną wartość strat właściciel oszacował na kwotę blisko 3500 złotych. Skradziony towar został odzyskany przez policjantów. Obecnie funkcjonariusze sprawdzają, czy 31-letni złodziej nie ma innych przestępstw na swoim koncie. Teraz grozi mu może kara nawet do 10 lat więzienia

 

aip

COMMENTS

WORDPRESS: 0