Włoska policja i celnicy przechwycili 24 mln tabletek tzw. „narkotyku bojowników islamskich”

Włoska policja i celnicy przechwycili 24 mln tabletek tzw. „narkotyku bojowników islamskich”

We włoskim porcie Gioia Tauro policja skarbowa i służby celne skonfiskowały 24 miliony tabletek tramadolu, tak zwanego „narkotyku bojowników islamskich”. Zawierający go kontener przybył z Indii i miał być przeładowany na statek do Libii.

Tramadol to zawierający opium lek przeciwbólowy, który jednocześnie zwiększa odporność na ból i wysiłek fizyczny. Ślady leku wykryto w organizmach wielu schwytanych lub zabitych terrorystów islamskich i bojowników tak zwanego Państwa Islamskiego. W Afryce Północnej i na Bliskim Wschodzie tabletki tramadolu sprzedawane są za równowartość dwóch euro za sztukę.
Zdaniem włoskich śledczych, handel lekiem to jedno ze źródeł dochodów samozwańczego Państwa Islamskiego i finansowania działalności terrorystycznej.

Port w Gioia Tauro jest pod kontrolą kalabryjskiej organizacji mafijnej o nazwie ‘Ndrangheta, więc śledczy podejrzewają, że przemyt tramadolu jest efektem
współpracy kalabryjskich gangsterów z bojownikami islamskimi. Kilka miesięcy temu kontener z tramadolem skonfiskowano w Genui.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Piotr Kowalczuk/dyd

COMMENTS

WORDPRESS: 0