Władze Małopolski chcą oczyścić Podhale z wielkoformatowych reklam

Władze Małopolski chcą oczyścić Podhale z wielkoformatowych reklam

Władze Małopolski chcą oczyścić Podhale z wielkoformatowych reklam. Projekt „Montevideo – widzę góry” ma zachęcić gminy położone wzdłuż Zakopianki do usunięcia obiektów reklamowych zasłaniających krajobraz, a także wprowadzenia odpowiednich przepisów, regulujących zasady ich ustawiania. W zamian będą mogli liczyć na wsparcie merytoryczne i prawne. 

Idea projektu jest bardzo prosta: zakaz stawiania reklam miałby obowiązywać w odległości 50 metrów od jezdni drogi w terenie zabudowanym i 200 metrów w obszarze niezabudowanym – mówi marszałek województwa małopolskiego, Jacek Krupa.
Większość gmin, przez które przechodzi droga, jest przychylna projektowi. Inicjatywę popiera między innymi wójt gminy Nowy Targ Jan Smarduch. Samorząd jako pierwszy przyjął uchwałę intencyjną w tej sprawie. Nowotarscy radni będą dyskutować nad
projektem Montevideo na wrześniowym posiedzeniu rady gminy. Władze Małopolski liczą, że nowe przepisy wejdą w życie już od stycznia przyszłego roku, a oczyszczenie krajobrazu z reklam potrwałoby najwyżej dwa lata.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Monika Chrobak/Siekaj

COMMENTS

WORDPRESS: 0