Warszawa: Mieszkanie po Jolancie Brzeskiej znowu wystawione na sprzedaż. „Polowanie na kasę”

Warszawa: Mieszkanie po Jolancie Brzeskiej znowu wystawione na sprzedaż. „Polowanie na kasę”

Mieszkanie po Jolancie Brzeskiej znowu wystawione na sprzedaż. Chodzi o lokal w kamienicy przy Nabielaka 9 w Warszawie. Ogłoszenie pojawiło się na jednym z portali internetowych zajmujących się sprzedażą i wynajmem nieruchomości. Sprawą nieruchomości na początku miesiąca zajmowała się Komisja Weryfikacyjna.

 

Marek Jasiński z Warszawskiego Stowarzyszenia Lokatorów, członek Rady Społecznej przy Komisji przypomina, że mieszkanie było już raz sprzedane – 3 lata temu. Nie wyklucza on, że obecna próba pozbycia się lokalu ma związek z pracami Komisji: „To wówczas była kość niezgody między panami M. – dwoma handlarzami. Widać, że było to polowanie na kasę. Zależało im na zbyciu ostatniego lokalu komunalnego w tej nieruchomości, opróżnić je – przy okazji zarobić” – uzasadniał.

Kamienicę przy Nabielaka 9 urzędnicy przekazali w 2006 roku handlarzowi roszczeń Markowi M. Marek Jasiński uważa, że jedyną formą zadośćuczynienia dla dawnych lokatorów może być zarządzenie wypłaty odszkodowań przez biznesmena: „Komisja lub też miasto będą być może domagać się właśnie odszkodowań. Mieszkania przy Nabielaka są posprzedawane, czyli nastąpiły nieodwracalne skutki prawne. Wątpię, by kamienica wróciła do zasobu miasta z tego powodu, ale odszkodowania jak najbardziej mogą być egzekwowane” – informował Marek Jasiński.
Jolanta Brzeska to dawna aktywistka i działaczka na rzecz ochrony praw lokatorów. W marcu 2011 roku ciało kobiety znaleziono w Lesie Kabackim.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Michał Fedusio/sk

COMMENTS

WORDPRESS: 0