USA: Rozpoczęto przedoscarową promocję filmu „Zimna Wojna”

USA: Rozpoczęto przedoscarową promocję filmu „Zimna Wojna”

W Stanach Zjednoczonych rozpoczęła się przedoscarowa promocja „Zimnej Wojny”. Film wyreżyserowany przez Pawła Pawlikowskiego, jest polskim kandydatem do najbardziej prestiżowej nagrody w świecie kinematografii.

Dystrybutor, firma Amazon Studios, reklamę filmu na amerykańskim rynku rozpoczął od opublikowania jego anglojęzycznego zwiastuna. W dwuminutowym klipie, podobnie jak w polskiej wersji, wykorzystano utwór wykonywany przez jedną z głównych bohaterek „Zimnej Wojny” – Joannę Kulig. Zamieszczono też między innymi informacje o nagrodzie dla najlepszego reżysera, którą Paweł Pawlikowski zdobył za swój najnowszy obraz, podczas Festiwalu Filmowego w Cannes. Pojawia się także wzmianka o Oscarze dla polskiego reżysera przyznanym za film „Ida”. W trailerze cytowane są również przychylne recenzje krytyków, które znalazły się między innymi w amerykańskim magazynie „Time” oraz brytyjskich „The Economist” i „The Times”.
Premiera „Zimnej Wojny” za oceanem ma odbyć się w grudniu, pół roku po rozpoczęciu wyświetlania filmu w Polsce. Późny termin jest nieprzypadkowy. Zaplanowano go biorąc pod uwagę nieodległą datę ceremonii rozdania Oscarów. 91. gala odbędzie się w Hollywood 24 lutego 2019 roku.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Piotr Orłowski/Chicago/mcm/sk

COMMENTS

WORDPRESS: 0