USA: Prezydent popiera proponowaną przez Republikanów obniżkę podatków

USA: Prezydent popiera proponowaną przez Republikanów obniżkę podatków

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump poparł plan redukcji podatków przedstawiony przez przywódców Partii Republikańskiej w Kongresie. Zakłada on obniżenie podatków dla firm i korporacji oraz uproszczenie systemu podatkowego. Głównym elementem planu jest redukcja stawki podatku dochodowego od osób prawnych z 35 do 20 procent.

Republikanie liczą, że zwiększy to konkurencyjność amerykańskiej gospodarki i zachęci przedsiębiorców do tworzenia miejsc pracy w Stanach Zjednoczonych. Stawka dla osób fizycznych od dochodów przekraczających 1 milion dolarów pozostanie niezmieniona. Niższe podatki zapłaci jednak klasa średnia.
Plan zakłada jednak również likwidację niektórych ulg. Liczba stawek podatku dochodowego zostanie zmniejszona z 7 do 4. „Wszystko będzie tak proste, że zeznanie podatkowe będzie mieścić się na kartce wielkości pocztówki. To jest reforma prowzrostowa, aby Ameryka mogła konkurować z resztą świata” – mówił przywódca republikanów w Izbie Reprezentantów Paul Ryan.
Prezydent Stanów Zjednoczonych chciałby, aby uchwalona przez Kongres ustawa trafiła na jego biurko do podpisu przed Bożym Narodzeniem. Mówiąc o swym poparciu dla reformy podatkowej Donald Trump wyraził nadzieję, że będzie ona prezentem świątecznym dla Amerykanów.

Informacyjna Agencja Radiowa /IAR / Marek Wałkuski / Waszyngton/em/kano

COMMENTS

WORDPRESS: 0