Urodziła dziecko z czterema promilami alkoholu we krwi

Urodziła dziecko z czterema promilami alkoholu we krwi

34-letnia kobieta, która w czwartek, z czterema promilami alkoholu we krwi – urodziła dziecko w szpitalu w Głownie (woj. łódzkie) – na początku tygodnia usłyszy zarzuty.

Chłopiec urodził się metodą cesarskiego cięcia. We krwi miał trzy promile alkoholu, w ciężkim stanie został przewieziony do jednego z łódzkich szpitali. Jak mówi rzecznik łódzkiej Prokuratury Okręgowej, Krzysztof Kopania, życiu dziecka nie zagraża już niebezpieczeństwo, ale nie wykluczone, że alkohol spowodował poważne uszkodzenia w jego organizmie. Rzecznik zapowiedział jednocześnie, że najprawdopodobniej na początku przyszłego tygodnia kobiecie zostaną przedstawione zarzuty. Aktualnie kobieta przebywa w szpitalu po przebytej operacji, a lekarze nie zezwalają na podjęcie względem niej czynności procesowych.
Przesłuchano natomiast między innymi matkę 34-latki, która przywiozła kobietę do szpitala – dodał Krzysztof Kopania. „Matka przedstawiła nam wersję zgodnie z którą w miniony czwartek jej córka była umówiona na wizytę w poradni przyszpitalnej. Zawiozła ją do szpitala. Twierdzi jednocześnie, że nie zauważyła by córka była w stanie nietrzeźwości, co biorąc pod uwagę stopień upojenia, wydaje się mało prawdopodobne” – wyjaśnia rzecznik łódzkiej prokuratury.
Za narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia bądź ciężkiego uszczerbku na zdrowiu – kobiecie grozi do 5-ciu lat
pozbawienia wolności.

IAR/A. Gwizdała/PR Łódź/MR/buch/łp

COMMENTS

WORDPRESS: 0