Uroczystości z okazji 100. rocznicy objawień fatimskich

Uroczystości z okazji 100. rocznicy objawień fatimskich

W setną rocznicę objawień fatimskich centralne warszawskie uroczystości odbędą się dziś w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Ursusie. Uroczystej Mszy świętej (pocz. 17.00) przewodniczyć będzie kardynał Kazimierz Nycz.

Zostaną poświęcone figury Dzieci Fatimskich, a następnie wstawione do znajdującej się przed sanktuarium kapliczki Matki Bożej Fatimskiej. Świątynia powstała jako wotum za ocalone życie świętego Jana Pawła II – mówi kustosz sanktuarium Wojciech Tomczyszyn. Kapłan podkreśla, że kult maryjny w tej parafii jest bardzo żywy. „Sanktuarium odwiedza wielu pielgrzymów z sąsiednich parafii i całej Warszawy” – mówi ks. Tomczyszyn.
Do sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Warszawie-Urususie przybędzie dzisiaj na rowerach młodzież archidiecezji warszawskiej. Młodzi będą pielgrzymować z czterech stron archidiecezji, trasami symbolizującymi części różańca – tłumaczy rejonowy duszpasterz dzieci i młodzieży w archidiecezji warszawskiej ksiądz Krzysztof Adamski. „Fatima w Warszawie to spontaniczna akcja, która zrodziła się wśród młodych ludzi” – mówi duchowny. Dodaje, że celem wspólnego pielgrzymowania młodzieży na uroczystości do warszawskiego sanktuarium jest przybliżenie młodym osobom orędzia fatimskiego.
W sanktuarium w Warszawie-Ursusie znajduje się najwyższa w Polsce figura Matki Bożej Fatimskiej. Papież Jan Paweł II poświęcił ją podczas pielgrzymki do Ojczyzny w czerwcu 1991 roku. W 2008 roku figurę koronował metropolita warszawski kardynał Kazimierz Nycz.

Magdalena Kowalewska, Fot. Maciej Marzec

COMMENTS

WORDPRESS: 0